Ik zag Jenny Arean voor het eerst in de televisiemusicals Er valt een ster (met Jacco van Renesse een jonge operettezanger) en daarna Vadertje Langbeen (met Jack Grimberg, oftewel John van Dreelen, een min of meer bekend Amerikaans acteur van Nederlandse oorsprong). En sindsdien ben ik altijd gek op haar geweest; ze zong prachtig, kon lekker gek doen, was ook nog eens geestig en ze doet dat allemaal nog steeds.
Jenny krijgt dit jaar de Blijvend Applaus Prijs 2016 in de categorie Cabaret en Kleinkunst voor haar gehele oeuvre. Ze ontvangt de prijs op 20 november in De Kleine Komedie in Amsterdam. Heel erg verdiend als je het mij vraagt.
Zing dan is een vertaling van Canzone arrabbiata uit de film D’amore e d’anarchia (heb ik helaas nooit gezien). De muziek is van Nino Rota en de Nederlandse tekst van Ivo de Wijs. Dit liedje is al heel wat jaren mijn lijflied! Zwijmelen kun je er niet echt mee, maar het geeft je wel een flinke oppepper als je wat down bent.
**********
Zwijmelen op Zaterdag (ZwoZ) is een initiatief van Marja. Bij haar kun je meedoen en nog meer zwijmelnummers beluisteren.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
Eindelijk valt ze in de prijzen, dacht ik,. Heeft ze na al die goede jaren dik verdiend.
LikeLike
Een heerlijk mens!
LikeLike
Een Nederlands Cultureel Monument, en misschien wel ondergewaardeerd…
LikeLike
een terechte prijs voor deze fantastische cabaretière. Jacco van Renesse kan ik me nog goed herinneren. Wat een heerlijke shows had je toen op tv
LikeLike
Het lied was mij tot nu onbekend, maar ik vind het mooi. Ook mooi, hoe Joost Prinsen ervan zat te genieten.
LikeLike
Fantastisch, dit lied! Het doet altijd wat met je, he
LikeLike
Prachtig en krachtig!
LikeLike
Grappig, zo is het ook mij vergaan. het is altijd een bijzonder zangeres gebleven, niet van de “eendagshitjes” . En wat een prachtige volle stem heeft ze nog steeds.
LikeLiked by 1 persoon
mooiie bijdrage en ja t is wel een van nl’s grootste talenten he
fijne zondag
LikeLike
Prachtig. Een artieste in hart en nieren.
Heb je iets aan deze link?
Dank voor je bijdrage.
LikeLike
Ah, dankjewel! Ga vanavond kijken.
LikeLike