Vanmorgen hoorde ik bij de Sandwich op radio 5 dit nummer van Daniel Lohues van zijn nieuwe album “Sowieso”. Ronduit prachtig!
Keersen uut
Alles stille
Nooit dacht dat we hier zo kwamen te staon
‘t Leben nemp soms malle bochten
Nooit dacht dat ‘t zo zul gaon
Wat moeten we nou
Wat moeten we nou
Ik weet eben niet hoe het nou moet zo gauw
Wat doen we nou
Wat doen we nou
Ik kom nou op dit moment
echt niet veul verder as
Wat moeten we nou
Der is gien keus
Dit gebeurt ons
Alles anders zo opiens veurgoed
Smaak van de zunne, geluud van de maone
Licht en donker, water en bloed
Foto van Wikipedia
“Sowieso is een LP met songs die ik onlangs geschreven en opgenomen heb. Sommige songs in één keer opgenomen met de band waar ik de laatste jaren zo graag mee speel, andere nummers in dezelfde studio, in mijn eentje bij een schemerlamp. Deze plaat wilde ik sowieso maken. Nu begint later.”
Daniël Lohues kreeg voor zijn werk tot nu toe onder meer onderscheidingen als een Zilveren Harp, Edison, Annie M.G. Schmidtprijs, hij werd Ere Burger van de gemeente Emmen, ontving de Dagblad van het Noorden-prijs, de Culturele Prijs van Oost Nederland en een Buma Award voor zijn album ‘Moi’. ‘Sowieso’ is nu verkrijgbaar op LP, CD en als stream en download via https://daniellohues.lnk.to/Sowieso
Tasja vindt het vast goed dat ik mijn zondagzwijmel bij haar zwijmelen op zaterdag plaats (kijk daar trouwens ook voor zwijmels van haar en anderen). Het zijn tenslotte dezelfde letters: Zwoz.
Erg mooi, ken de artiest niet, maar vind het logisch dat hij met al deze prijzen beloond is, ga er zeker eens meer van luisteren.
Fijn weekend!!!
Prachtig, ik kende hem niet!
Alleen zijn naam ken ik, eenmaal hoorde ik hem heel kort, weet niet meer waarmee. Toen kon ik hem ook al niet verstaan. 🙄
Er was geen onderschrift.
Ja Daniel is een Twent, dat klinkt voor andere Nederlanders vaak als een buitenlandse taal. Toch is het niet zo heel erg anders dan ABN:
Vertaling:
Kaarsen uit
Alles stil
Nooit dacht dat we hier zo kwamen te staan
‘t Leven neemt soms malle bochten
Nooit dacht dat ‘t zo zou gaan
Wat moeten we nou
Wat moeten we nou
Ik weet even niet hoe het nou moet zo gauw
Wat doen we nou
Wat doen we nou
Ik kom nou op dit moment
echt niet veel verder als
Wat moeten we nou
Er is geen keus
Dit gebeurt ons
Alles anders zo opeens voorgoed
Smaak van de zon, geluid van de maan
Licht en donker, water en bloed
Goeie tekst, dat is waar. Héél goed.
Inderdaad een mooi nummer Joke, alsmede andere nummers met prachtig piano en gitaarspel.