Bouwen met taal

Jokezelf over gisteren, vandaag en morgen

De lol van Vaderdag

familie op de foto in volendam

           Gait-Jan en Dirkje Kruutmoes met dochters ca. 1966

Mijn vader leeft niet meer. Hij overleed op 21 januari 2012, maar op een dag als vandaag komen ongemerkt toch allerlei herinneringen naar boven.

Als het op zijn kinderen aankwam, vergeleek hij vergeleek zich bijvoorbeeld  graag met prins Bernhard. “Wat die kan, kan ik ook,”was een van zijn gevleugelde uitspraken. En dat klopte; in rijtjes van twee kondigden zich ook bij hem vier dochters aan.

Vaderdag werd, zeker op de kleuterschool, bij ons altijd uitbundig gevierd. We kleiden deurhangers en asbakken, knipten fotolijstjes, kleurden en plakten wc-rollen aan elkaar als pennenkoker en leerden versjes uit het hoofd om thuis aan de ontbijttafel op te zeggen. Een ‘wensje’ werd dat genoemd. De wensjes werden door de juf -in ons geval een non- met veel gevoel voor dichtkunst (echt wel!) bedacht en op een velletje papier geschreven met daarop soms een tekening die we inkleurden. Soms ook niet, dat hing af van het aantal kleuters (dat varieerde van 30 tot 46) dat ze in een bepaald jaar in de klas had.

Het gedichtje hieronder werd in 1965 opgezegd door mijn zusje Ingrid, toen vier jaar oud. Ze vind het vast niet erg dat ik het hier als illustratie gebruik.

vaderdag gedichtje

Delen

9 reacties op “De lol van Vaderdag

  1. roadlaura1969
    22 jun 2015

    Leuk Joke en vooral dat je het gedichtje nog hebt van je Zus aan je vader 👍

    Ot: De Fam Kruutmoes, zijn dat ook de bedenkers van Kruutmoes? Ik vind dat niet lekker hihi

    • Jokezelf
      23 jun 2015

      Geen idee Laura. Wij hebben die naam ook maar verzonnen 😉

  2. EJW
    22 jun 2015

    Leuk, zelf heb ik geen enkele herinnering aan Vaderdag wat mijn vader betreft. Dit bedacht ik me terwijl ik zat te lezen

  3. ria
    21 jun 2015

    Er zullen veel mooie herinneringen loskomen vandaag.
    Groetjes, Ria

  4. Myriam
    21 jun 2015

    Heerlijke herinneringen…

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Informatie

Dit bericht was geplaatst op 21 jun 2015 door in Persoonlijk en getagd als , , , , , , , , .
%d