Bouwen met taal

Jokezelf over gisteren, vandaag en morgen

Moeder op een houtvlot*

opeenolifant

Foto genomen bij vertrek (aanschouw de levensechte paniek van de vrouw met het strooien hoedje en de licht misprijzende berusting van de beide heren)

In 2009 waren mijn man en ik vier weken op huwelijksreis naar Thailand. Vanuit een prachtig hotel in Bangkok ondernamen we telkens bus- of treinreisjes van ƩƩn of meer dagen.

Op een van die meerdaagse trips deden we eenĀ minisafari door het oerwoud, met een ritĀ van een uur (!!!) op een olifant*, gevolgd door een tochtjeĀ stroomafwaartsĀ op een bamboevlotĀ waarop een heel smal houten bankje, en tot slot eenĀ ‘shaka shaka boom’ ritje in een boerenkar met twee karbouwen ervoor.

Nou heb ik last van hoogtevrees, houd (echt waar) helemaal niet van dieren die bewegen terwijl ik erop of erachter zit, en we gingen ook nog eens door het water en over bergpaadjes. Dus erg lekker zat ik er niet bij.Ā GelukkigĀ begon ik er na een halfuur aan te wennen. En tegenĀ het eindĀ van de ritĀ vond ik het bijnaĀ leuk, zodat ik vervolgens voorĀ zowelĀ het vlotĀ als voor de karbouwenkar, mijnĀ hand nietĀ meer omdraaide. Voorwaar, een staaltjeĀ flooding van de eersteĀ orde!

Verder kregen we tijdens diezelfde trip een massage in de Thaise vrouwengevangenis. Hoe dat ging, lees jeĀ hier.

* Betekenis van “je moeder/je tante/je zuster op een houtvlot”: dat geloof je toch zeker zelf niet?
* Dat kan tegenwoordig niet meer, omdat olifanten nu ook in Thailand tot beschermde dieren zijn verklaard.

BewarenBewaren

BewarenBewaren

BewarenBewaren

BewarenBewaren

BewarenBewaren

BewarenBewaren

BewarenBewaren

BewarenBewaren

BewarenBewaren

BewarenBewaren

BewarenBewaren

BewarenBewaren

BewarenBewaren

BewarenBewaren

BewarenBewaren

BewarenBewaren

BewarenBewaren

BewarenBewaren

Delen

16 reacties op “Moeder op een houtvlot*

  1. Harme van Kamp
    14 jul 2018

    Heb het ooit ook gedaan, een toch op een olifant in de jungle van noord Thailand. Ik kreeg op een bepaald moment zo’n compassie met dat beest dat ik ben afgestapt en er de verdere trek achteraan ben gaan lopen. Voor mij goed dat dat niet meer is toegestaan.
    Maar jouw herinnering moet je zeker bewaren.

    • Jokezelf
      14 jul 2018

      Ik kn me heel goed voorstellen dat je bent afgestapt. Ik had ook te doen met dat beest, moet je kijken; hij draagt minstens 200 kg op zijn rug.

  2. Appelvrouw
    14 jul 2018

    Ik wil je niet bang maken, Joke, maar dat touwtje dat voor jullie gespannen is, daar kukel je zo overheen bij een noodstop šŸ™‚

    • Jokezelf
      14 jul 2018

      Hahaha, ja dat was ƩƩn van de redenen waarom ik zo bang was. Gelukkig hoef ik nu nooit meer op een olifant. šŸ™„

  3. Marja
    14 jul 2018

    Heel dapper van je.

    • Jokezelf
      14 jul 2018

      Mijn dank is zeer groot. Ik voelde me op dat moment helemaal niet dapper, alleen maar kinderachtig. Maar ja, ik kon niet meer terug, want het busje dat ons naar het olifantenreservaat had gebracht, was al weg en kwam ons pas weer ophalen op een heel andere plek, nadat we stroomafwaarts waren gedreven en na de tocht met de karbouwen.

  4. Bertie
    13 jul 2018

    Ditmaal geloof ik de houtvlotmoeder šŸ™‚
    Het lijkt me een geweldige ervaring, dat ritje op die olifant. Ik weet niet of ik het zou durven.
    Moet een mooie huwelijksreis zijn geweest.
    Die massage zou ged zijn voor mijn eigen botten, spieren en gewrichten.

    • Jokezelf
      14 jul 2018

      Het was inderdaad een prachtige reis, we hebben heel veel gezien en meegemaakt in dat ontzettend mooie land. En Bangkok is een fantastische stad!

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Informatie

Dit bericht was geplaatst op 13 jul 2018 door in Reizen en getagd als , , , , , , , .
%d