Bouwen met taal

Jokezelf over gisteren, vandaag en morgen

Waarover spraken zij? Negen veelgelezen berichten

*

 

 

 

 

Omdat het eindelijk zomer is; een ererondje voor onderstaande blogs

*

*

*


stinkenOnsmakelijk verhaal
 – over poep enzo

Hedendaags plassen – over vreemde zaken in toiletgroepen op stations

Waar is dat rottoilet? – over een goed verborgen wc in een wegrestaurant in België

 


carnavalHet gekkengetal 
– over de elfde van de elfde

Voorstellingover de fantasiedans van een oude dame

Onwelwordingen – over vreemde woorden die plotselig opduiken

 

 

angstWaar woont u mevrouw?  – Een van mijn langere verhalen over psychologie

Juf, bent u een juf?  – over een piepjonge docente op een middelbare school

Grote blokken – over een piepjonge feministe avant la lettre

 

*Kleindochter Danique neemt met haar achternichtje Noëlle de stand van zaken door

Delen

28 reacties op “Waarover spraken zij? Negen veelgelezen berichten

  1. Kakel
    10 aug 2016

    Ik reageer om dat verstopte rottoilet.
    Haha, zelfs de taveerne hebben jullie niet meer teruggevonden (-:
    Ik had denk ik van ellende maar IN een Griekse vaas gaan zitten, ik plas namelijk nogal graag wild…Wat een vermakelijk verhaal! Heb veel te lang niet meer bij je gelezen. Ga ik onmiddellijk verandering in brengen. Erewoord.
    Lieve groet

  2. ariadnesdraad
    30 jul 2016

    Heb net het blokkenstukje gelezen: wat een bekrompenheid ! Wat zei je moeder ervan, vraag ik me af ?

    • Jokezelf
      31 jul 2016

      Ach ja, die vond het ook een beetje stom, maar het waren de jaren vijftig van de vorige eeuw!. Het was toen heel gewoon; je had jongens- en meisjesspeelgoed, maar ik vond jongensspeelgoed gewoon veel avontuurlijker. Poppen had ik genoeg, maar daar kon ik niet zoveel mee; ik stopte ze in hun bed en ging zelf een boekje lezen of wat anders doen. En mijn moeder vond dat prima, net als mijn vader trouwens, maar die school hield jongens en meisjes strikt gescheiden. Na de kleuterschool werd die scheiding nog strikter; vanaf de eerste klas (nu groep 3) zaten de jongens en de meisjes in aparte gebouwen.

  3. rietepietz
    29 jul 2016

    Oéps, ik ben er doorheen, tja, dan moet ik wachten tot je de moed weer gevonden hebt om te gaan schrijven. Maar wanneer je daar weer aan toe bent kun je natuurlijk alleen zelf bepalen. Toch kan schrijven soms ook verwerken zijn, uiteindelijk hoeft het niet altijd een lollig verhaal te zijn dat je schrijft.

  4. rietepietz
    27 jul 2016

    Vandaag “grote blokken” gelezen, Inderdaad uit de tijd dat je nog echt “jongens en meisjes speelgoed had. Wat niet specifiek voor die tijd was is het feit dat juf duidelijk niet goed in de gaten had wat er in de klas “speelde” en dus het verkeerde kind strafte. Dat is helaas van alle tijden al geloof ik graag dat ook een juf geen ogen in voor én achterhoofd heeft.

    • Jokezelf
      28 jul 2016

      Ne dat klopt natuurlijk. Bovendien zaten er volgens mij tussen de dertig en veertig kleuters in die klas. En dan één nonnenjuf ervoor. Ik heb postuum medelijden met haar.

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Informatie

Dit bericht was geplaatst op 18 jul 2016 door in Overig en getagd als , , , , , , .